Ανατροπή και νίκη για Σετούμπαλ

10:15 1/10/2011 - Πηγή: AEK365
SUPERLIGA 7η αγωνιστική Εννέα λεπτά πριν από το τέλος ο Λεάλ "λύτρωσε" την Βιτόρια Σετούμπαλ η οποία επικράτησε πολύ δύσκολα με 2-1 της Ρίο Άβε στο παιχνίδι με το οποίο ξεκίνησε η 7η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Η Ρίο Άβε προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με τον Γιαλάτζε αλλά δεν χάρηκε πολύ το προβάδισμα της καθώς δυο λεπτά αργότερα ο Σίλβα ισοφάρισε για την Σετούμπαλ. Από εκείνο το σημείο και έπειτα η Σετούμπαλ βρισκόταν συνεχώς στα καρέ της Ρίο Άβε ψάχνοντας το δεύτερο γκολ και την ολική ανατροπή και τελικά αυτή ήρθε στο 81ο λεπτό με σκόρερ τον Λεάλ. Η νίκη αυτή ήταν η δεύτερη σε 7 αγωνιστικές για την Σετούμπαλ που ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις εκεί όπου παραμένει η Ρίο Άβε έχοντας μόλις δυο ισοπαλίες. Η 7η αγωνιστική συνεχίζεται απόψε στις 22:15 με την αναμέτρηση της Μπενφίκα με την Πάκος Φερέιρα.