SKODA ΞΑΝΘΗ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: SKODA ΞΑΝΘΗ ARENA

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιάχος

Ένα γκολ του Ονουάτσι

έδωσε τη νίκη στην Ξάνθη επί του Λεβαδειακού μετά από ένα τραγικό παιχνίδι χωρίς φάσεις και χωρίς ρυθμό. Κλασικό ημίχρονο αγώνα Σούπερ Λίγκας το πρώτο μέρος στην Ξάνθη με ελάχιστες φάσεις. Ένα σουτ του Φλίσκα στο 25' και άλο ένα του Ζησόπουλου στο 37' ήταν όλα όσα προσέφεραν οι δύο ομάδες που πήγαν στα αποδυτήρια φυσικά με 0-0. Ίδια γεύση και στην επανάληψη έως και το 73' όταν ο Ονουάτσι με σουτ από πλάγια θέση νίκησε τον Κυριακή που δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα και άνοιξε το σκορ. Σχεδόν με τη σέντρα ο Λεβαδειακός είχε δοκάρι σε σουτ του Μεντί. Στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά η Ξάνθη κράτησε το αποτέλεσμα.

ΞΑΝΘΗ (Νίκος Κωστένογλου): Λόντιγκιν, Μπαξεβανίδης, Γούτας (19'Κομεσίδης), Βάλλας, Καζούμπα, Μαρσελίνιο, Μαρίν (63'Μάνταλός), Μαρκόφσκι, Φλίσκας (46'Ονουάτσι), Βασιλακάκης, Ντάνι

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Μεντί, Ακόστα (40'Ροτζέριο), Μουλόπουλος, Χοσέμι, Μαχαίρας (65'Μίλιεβιτς), Κόρμπος (78'Πινέρο), Πόι, Βασιλείου, Ζησόπουλος, Γεωργίου