17:33 12/2/2012 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE- 25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΟΥΛΒΣ- ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: 1-5
Γήπεδο: Μολινό
Σημαντικό διπλό μέσα στην έδρα της Γουλβς πέτυχε η Γουέστ Μπρομ (5-1) και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.
Μόλις στο 2ο λεπτό ο Χένεσι πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Τόμας, ενώ και στο 22' ο γκολκίπερ της Γουλβς είπε όχι σε σουτ του Σάρνερ.
Τελικά οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 34ο λεπτό. Ο Μουλούμπου έκανε την μπαλιά στον Οντμβίγκι, ο οποίος έκανε το σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής και η μπάλα αφού κόντραρε και στον Έντουαρντς, κατέληξε

στα δίχτυα.
Η Γουλβς κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους
Ο Μπλέικ έκανε την μπαλιά στον Φλέτσερ, ο οποίος με δεξί σουτ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Φόστερ
Η Μπρομ κατάφερε να πάρει πάλι κεφάλι στο σκορ στο 65ο λεπτό. Μετά από κόρνερ η άμυνα της Γουλβς δεν μπόρεσε να απομακρύνει, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Όλσον από κοντά έκανε το 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν το ματς στο 78ο λεπτό. Ο Όλσον έκανε την μπαλιά, ο Μουλούμπου τροφοδότησε με τακουνάκι τον Οντεμβιγκί και ο τελευταίος με κοντινό πλασέ έκανε το 3-1.
Το 4-1 διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό από τον Άντριους, ενώ στο 8ο λεπτό ο Οντεμβίγκι έγραψε το τελικό 5-1 και ολοκλήρωσε το χατ τρικ.
ΓΟΥΛΒΣ: Χένεσι, Φόλεϊ, Τζόνσον, Μπασόνγκ (61' Μπέρα), Γουάρντ, Ντόιλ, Ο' Χάρα, Έντουαρντς (69' Μιλίγιας), Τζάρβις, Μπλέικ, Φλέτσερ
ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: Φόστερ, Ριντ, ΜακΌλεϊ, Όλσον, Ρίτζγουελ, Τόμας (76' Κοξ), Σάρνερ (46' Άντριους), Μόρισον, Μουλούμπου, Οντεμβίγκι (89' Ντόρανς), Φορτσούν