23:28 16/4/2013 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ- ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ- ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: 6-1
Γήπεδο: Allianz Arena

Κάνοντας επίδειξη δύναμης η Μπάγερν επικράτησε με 6-1 της Βόλφσμπουργκ και πήρε την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Γερμανίας.

Η Μπάγερν μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Μάντζουκιτς, ενώ στο 35' ο Άριεν Ρόμπεν έκανε το 2-0. Η Βόλφσμπουργκ δεν το έβαλε κάτω και μείωσε σε 2-1 στο 42'

με όμορφο σουτ του Ντιέγκο.
Στο 56ο λεπτό ο Σακιρί έκανε το 3-1 και η Μπάγερν συνέχισε να πιέζει με αποτέλεσμα να πετύχει και 4ο γκολ στο 80' μς τον Γκόμες. Ο Γερμανός φορ έκανε και το 5-1 τρία λεπτά μετά. Ο Γκόμες πέτυχε και τρίτο γκολ στο 87' και πέτυχε ένα από τα πιο γρήγορα χατ τρικ στην ιστορία.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Λαμ, Φαν Μπούιτεν, Κοντέντο, Ντάντε. Σβαϊστάνγκερ, Μαρτίνεθ, Ρόμπεν (74' Ραφίνια), Μίλερ (63' Γκουστάβο), Σακιρί, Μάντζουκιτς (77' Γκόμες).

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Φάγκνερ (61' Ντοστ), Μάντλουνγκ, Νάλδο, Ροντρίγκες, Πόλακ (73' Χέλμες), Μεντόγεβιτς, Βιεϊρίνια, Χασέμπε, Όλιτς (73' Τρεσχ).