07:57 27/11/2014 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE-2ος ΟΜΙΛΟΣ-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: 2-2
Γήπεδο: Βασίλ Λέφσκι

Στο 2-2 κόλλησε η Λίβερπουλ μέσα στην έδρα της Λουντογκόρετς και πλέον θέλει μόνο νίκη κόντρα στη Βασιλεία για να πάρει την πρόκριση.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η Λουντογκορέτς που άνοιξε το σκορ στο 3ο μόλις λεπτό. Ο Μινιολέ απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Μαρσελίνιο και στην επαναφορά ο Αμπαλό έκανε το 1-0. Η

Λίβερπουλ ανέβασε στροφές και στο 8ο λεπτό ο Λάμπερτ κατέβασε με το κεφάλι και με δεύτερη κεφαλιά έκανε το 1-1. Στο 29ο λεπτό ο Στέρλινγκ αστόχησε από καλή θέση και στο 37' ο Στέρλινγκ έβγαλε από αριστερά τη συρτή σέντρα και ο Χέντερσον με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 2-0.

Στο 71ο λεπτό ο Στογιάνοφ απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ υο Χέντερσον, όπως έκανε και στο 81' σε προσπάθεια του Στέρλινγκ και τελικά στο 88' ήρθε η τιμωράι για την Αγγλική ομάδα. Ο Ντιάκοφ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Τερζίεφ με κεφαλιά έκανε το 2-2.

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: Στογιάνοφ, Μίνεφ, Μότσι, Τερζίεφ, Αμπαλό (69' , Αλεξάντροφ (72' Βάντερσον), Καϊσαρά, Ντιάκοφ, Εσπίνιο (81' Χάμζα), Μαρσελίνιο, Μισιντιάν

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Τζόνσον, Τουρέ, Μανκίγιο, Σκρτελ, Χέντερσον, Τζέραρντ, Λούκας, Άλεν, Στέρλινγκ (82' Μορένο), Λάμπερτ