LA LIGA- 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΡΑΓΟΣΑ- ΟΣΑΣΟΥΝΑ: 3-1
Γήπεδο: Ρομαρέδα
Σημαντική νίκη για τη Σαραγόσα με 3-1 κόντρα στην Οσασούνα.
Η Σαργόσα μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό. Ο Βίκτορ Ροντρίγκες τροφοδότησε με όμορφη κεφαλιά τον Πόστιγκα κι εκείνος τελείωσε ιδανικά τη φάση κι έκανε το 1-0.
Η Σαραγόσα είχε ακόμη μια καλή ευκαιρία στο 24', με τον Ροντρίγκες να πιάνει όμορφο σουτ και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ, ενώ στο 27' το σουτ του Ρομαρίκ κόντραρε.
Η Οσασούνα έφερε τα ματς στα ίσια στο 29ο λεπτό, με τον

Αρμεντέρος να περνά τον Χοσέ Μάρι και να εκτελεί από κοντά τον Ρομπέρτο.
Στο 37ο λεπτό το σουτ του Τιμόρ έφυγε λίγο άουτ, όπως κι εκείνο του Σεχούδο στο επόμενο λεπτό.
Η Σαραγόσα κατάφερε να πάρει ξανά το προβάδισμα στο 45ο λεπτό, με το αυτογκόλ του Τιμόρ.
Στην επανάληψη η Οσασούνα προσπάθησε να απαντήσει, αλλά ο Απόνιο με πέναλτι στο 71ο λεπτό έκανε το τελικό 3-1.
ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Αμπραχάμ, Ρομαρικ (60' Μοβίγια), Άλβαρο, Σαπουνάρου, Μάρι (72' Ζουκουλίνι), Παρέδες, Απόνιο, Ροντρίγκες, Μοντάνιες, Πόστιγκα (68'Αράνδα).
ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Φερνάντες, Όιερ, Λόλο, Αρίμπας, Νάνο (67' Νίνο), Τμόρ, Λόε (74' Ανάν), Σίσι (56' Λαμά), Σεχούδο, Αρμεντέρος, Σόλα.