Υπάρχει ζωή στην Ίντερ

Τη νίκη με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά πήρε η Ίντερ στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» απέναντι στην Μπολόνια με 3-1.Η αλλαγή προπονητή πάντα φέρνει νέο… άνεμο σε κάθε ομάδα. Έτσι έγινε και στην Ίντερ, η οποία μετά την απόλυση του Τζιάν Πιέρο Γκασπερίνι και την πρόσληψη του Κλαούντιο Ρανιέρι κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.Αυτή ήρθε στο «Ρενάτο Νταλ Άρα» απέναντι στην Μπολόνια με 3-1. Ο Πατσίνι στο 39’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους «νερατζούρι», με τον Ντιαμάντι στο 66’ με εύστοχη εκτέλεση
πέναλτι να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια.Η απάντηση των κυπελλούχων Ιταλίας, ήρθε στο 81’ με πέναλτι του Μιλίτο, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Μορλέο αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους. Έτσι στο 87’ ο Λούσιο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Ζιλέ (70’ Αγκλιάρντι), Κασαρίνι, Πορτανμόβα, Άντονσον, Μορλέο, Πέρεζ, Μουντιγκάγι, Ραμίρεζ (79’ Κιρν), Κονέ, Ντιαμάντι, Ντι Βάιο (64’ Ακουαφρέσκα)ΙΝΤΕΡ: Ζούλιο Σέζαρ, Ναγκατόμο, Λούσιο, Σάμουελ, Κίβου, Ζανέτι, Καμπιάσο, Κουτίνιο (56’ Γιόναταν), Όμπι (65’ Μουντάρι), Φορλάν (75’ Μιλίτο), Πατσίνι