«Βασίλισσα» στο Λος Άντζελες

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνέτριψε με 4-1 τους Λος Άντζελες Γκάλαξι του Ντέιβιντ Μπέκαμ ξεκινώντας θετικά τα φετινά της φιλικά.Αν και αυτό ήταν απλά ένα ξεκίνημα, έπειτα από σκληρή προετοιμασία μίας εβδομάδας, για την Ρεάλ, η «βασίλισσα» ήταν εμφανώς ανώτερη από τους αγωνιστικά έτοιμους αντιπάλους τους. Ένα λάθος του Σιν Φράνκλιν στο 31ο λεπτό έδωσε το δικαίωμα στον Χόσε Καγεχόν να ανοίξει το σκορ αμαρκάριστος, ο οποίος εκκίνησε παράλληλα την… βροχή των γκολ.Εννέα λεπτά αργότερα, μία αρνητική ενέργεια του… Μπέκαμ επέτρεψε
στον Χοσελού να διαμορφώσει το 2-0. Ακολούθησαν μία σειρά από αλλαγές στο ημίχρονο, αφού το ματς είχε πειραματικό χαρακτήρα, όπως όλα τα φιλικά του καλοκαιριού.Ο Κριστιάνο Ρονάλτο στο 53’, οκτώ λεπτά μετά την είσοδο του, ξεπέρασε την μισή αντίπαλη άμυνα και πέτυχε με θεαματικό τρόπο το 3-0. Το 4-0 διαμορφώθηκε από τον Καρίμ Μπενζεμά στο 58’, ενώ ο Άνταμ Κρίστμαν πέτυχε το γκολ της τιμής για τον αμερικανικό σύλλογο στο 67ο λεπτό.Λος Άντζελες Γκάλαξι: Σάουντερς (46’ Περκ), Ντουνιβάντ (62’ Ντέιβις), Φράνκλιν (46’ Τζόρνταν), Μπερχάλτερ (78’ Τόμας), Ντε Λα Γκάρζα, Λόπεζ (71’ Καρντόζο), Ζουνίνιο (71’ Κιτ), Μπίρσαλ, Μπέκαμ (62’ Κιρόβσκι), Άντζελ (46’ Κρίστμαν, 77’ Μπάρετ), Ντόναβαν (46’ Χιμένεζ).Ρεάλ Μαδρίτης: Κασίγιας (46’ Αντάν), Πέπε (46’ Αλμπιόλ), Καρβάλιο (46’ Βάρανε), Μαρσέλο (46’ Νάτσο), Ράμος (46’ Αρπελόα), Κοεντράο (75’ Κασάδο), Κακά (46’ Οζίλ), Κεντίρα (46’ Ρονάλντο), Γκρανέρο (46’ Αλόνσο), Καγεχόν (64’ Τζέσε), Χοσέλου (46’ Μπενζεμά).