Τυχερή η Σίβας

Η Σίβας ΗΠΑ απέσπασε έναν βαθμό στην έδρα των Σιάτλ Σάουντερς, αν και βρέθηκε για 90 λεπτά υπό πίεση.Μάλιστα, στο 19ο λεπτό, ο Αλβάρο Φερνάντεζ σημάδεψε το δοκάρι σε πέναλτι και έχασε την μεγαλύτερη ευκαιρία της αναμέτρησης. Λίγο νωρίτερα, ο Μάικλ Ουμάνα είχε σταματήσει την μπάλα με το χέρι του εντός περιοχής και προκάλεσε την εσχάτη των ποινών.Αυτή η απώλεια διατήρησε το 0-0 και την παθητική λειτουργία των φιλοξενούμενων. Τελικά κράτησαν το «μηδέν» μέχρι το τέλος και έφθασαν στους τριάντα βαθμούς. Στους 42 βρέθηκαν οι Σάουντερς, οι οποίοι έχουν πλασαριστεί στις προνομιούχες θέσεις της δυτικής περιφέρειας του MLS.Σιάτλ Σάουντερς: Κέλερ, Σκοτ, Παρκ, Ράιλεϊ, Βαλ, Ροζάλες, Φερνάντεζ, Φρίμπεργκ, Αλόνσο, Νούναν (69’ Γιούκα), Μοντέρο (83’ Νιγκλ).Σίβας ΗΠΑ: Κένεντι, Βαλεντίν (73’ Λόπες), Ουμάνα, Τζάζιτς, Πιρς, Έλιοτ, Φλόρες (46’ Κουρτουά), Γκέιβιν, Λαμπρόκα, Μονταΐνι (23’ Μπράουν), Μορένο.