Το σερί έσωσε τον ΠΑΟΚ

Με ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ο «δικέφαλος» επικράτησε με 25-23 του Αερωπού στην Έδεσσα.

Ούτε η συμπαράσταση των οπαδών του αντιπάλου στο κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο της Έδεσσας, ούτε οι απουσίες, ούτε καν το προβάδισμα των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά μπόρεσε να στερήσει τη νίκη από τον ΠΑΟΚ στην 6η αγωνιστική.

Απόντων των τραυματιών Κνέζεβιτς, Πίτσιου και Σεβαστίδη, ο «δικέφαλος» νίκησε με 25-23 τον Αερωπό, χάρη σε σερί 5-0 έξι λεπτά πριν τη λήξη, που μετέτρεψε το 23-20 (54') σε 20-25!

• O διαιτητής Πατιός υπέστη διάστρεμμα στο 44.58, με αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας για 15 λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 4-4, 8-9, 12-12, 15-17, 20-18, 23-25

ΑΕΡΩΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Μίλτσεφ, Τζουβάρας Π. 3 , Κυριακού, Γιόσμου 3, Μισαηλίδης 2, Κράλλης Χ., Τσάτσος 6, Τζουβάρας Θ., Κότσιφας, Τσάπας, Αρβανιτίδης 3, Μούσιος 6, Κράλλης Ι.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Υετίων): Ζάγκας, Παλάσκας 3, Γουργούμης, Σαουλίδης, Κοκκώνης 4, Πετρίδης 2, Ανγκελόφσκι 4, Τσακίρης 3, Τσίλης, Τάτσης 3, Κεσίδης 1, Αποστολίδης Π. 1, Αποστολίδης Β. Ιωαννίδης 4.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 2/4 - 2/4.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.