Στην ζώνη οι Τίμπερς

Οι Πόρτλαντ Τίμπερς παραχώρησαν 1-1 στους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς, αλλά βρέθηκαν εντός των προνομιούχων θέσεων με 37 βαθμούς.Ο Κένι Κούπερ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με κοντινό σουτ μόλις στο ένατο λεπτό. Αμφότερες οι ομάδες έχασαν ευκαιρίες στην συνέχεια, αλλά το 1-0 έμεινε αναλλοίωτο μέχρι το 70ό λεπτό, όταν ο Κάιρι Στέφενσον ισοφάρισε για τους «σεισμούς».Η εντός έδρας ισοπαλία μεγέθυνε το αήττητο σερί των Τίμπερς στα πέντε ματς. Άλλωστε αυτό το σερί τους έφερε εντός της ζώνης των play off. Από την άλλη, οι Έρθκουεϊκς «ανέβηκαν» στους 32 σε 30 παιχνίδια.Πόρτλαντ Τίμπερς: Πέρκινς, Τσαμπαλά, Ντανσό, Μπράνερ, Αλχασάν, Ζίζο, Νάγκμπε (75’ Περλάζα), Τσάρα (83’ Μαρσελίν), Τζιούζμπερι, Πάλμερ, Κούπερ (85’ Ντάικ).Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς: Μπους, Μόροου, Μπεϊτασούρ, Ατακόρα, Κοράλες, Μπέρλινγκ, Κρόνιν (76’ Γκρίφιν), Ντόκινς, Στέφενσον, Μπάκα, Βοντολόφσκι.