Στην παράταση οι Σαρκς

Οι Σαν Χοσέ Σαρκς κέρδισαν με 3-2 τους Νιου Γιορκ Άιλαντερς στην παράταση έπειτα από το 2-2 της κανονικής διάρκειας.

Μόλις στο 17ο δευτερόλεπτο του ματς, ο Joe Pavelski άνοιξε το σκορ για τους «καρχαρίες», αλλά οι John Tavares και Michael Grabner ανέτρεψαν το σκορ στο δεύτερο εικοσάλεπτο. Αμφότερα τα «βαριά χαρτιά» των Νεοϋορκέζων σημείωσαν γκολ σε power play.

Το 2-1, όμως, έμεινε ελάχιστα στον ηλεκτρονικό πίνακα, αφού ο Logan Couture ισοφάρισε.

Η τρίτη περίοδος δεν είχε κάποιο γκολ, αλλά η πεντάλεπτη παράταση, η οποία ακολούθησε, φιλοξένησε ένα… χρυσό. Συγκεκριμένα, ο Brent Burns «έγραψε» το 3-2 και έδωσε τον επιπλέον βαθμό στους Σαρκς.

Με την αποψινή της νίκη, η ομάδα του Σαν Χοσέ συμπλήρωσε δώδεκα βαθμούς, ενώ οι «νησιώτες» προωθήθηκαν στους οκτώ.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.