Στην κορυφή με Φρέντι

Η Ομόνοια συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της επικρατώντας 2-0 του Απόλλωνα Λεμεσού και παρέμεινε στην κορυφή.

Στους τρεις βαθμούς την απόστασή της από την 2η θέση διατήρησε η Ομόνοια, η οποία πήρε την τέταρτή της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα χωρίς να δεχτεί γκολ.

Τελευταίο της θύμα ήταν ο Απόλλων Λεμέσου, του οποίου και επικράτησε 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής για το «τριφύλλι» ήταν ο Φρέντι που σημείωσε και τα δύο γκολ (69’, 72’).

Στα

άλλα παιχνίδια, στην 2η θέση της βαθμολογίας βρίσκεται η ΑΕ Λεμεσού που επικράτησε 1-0 της Αναγέννησης Δερύνειας με δύσκολο τρόπο. Σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Ντέντε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Τέλος χωρίς τέρματα τελείωσε η αναμέτρηση του Παραλιμνίου με τον Εθνικό Άχνας.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.