Στάση με… τεσσάρα η Ρέαλ

Η Ρέαλ είχε ξεχάσει την ήττα, αλλά την θυμήθηκε… άγαρμπα στην πρωτεύουσα των Η.Π.Α., όπου ηττήθηκε με 4-1 από την Ντι Σι Γιουνάιτεντ.Μάλιστα, οι γηπεδούχοι σημείωσαν τα τέσσερα τους γκολ εντός των πρώτων 31 λεπτών. Ο Ντουέιν Ντε Ροζάριο σκόραρε δύο φορές (22ο και 27ο λεπτό), ενώ στο 13ο λεπτό ο Άντι Νάτζαρ είχε ανοίξει το σκορ. Το θριαμβευτικό 4-0 σημείωσε προαναφερόμενος διεθνής Καναδός με απευθείας φάουλ στο 31ο λεπτό.Ο Αλβάρο Σαμπόριο μείωσε τυπικά σε 4-1 στο 86ο λεπτό, αλλά το ματς είχε ήδη κριθεί από την ολοκλήρωση
του χατ τρικ του Ντε Ροζάριο. Έτσι, οι «πρωτευουσιάνοι» εισήλθαν στην προνομιούχα ζώνη της MLS με 41 βαθμούς, ενώ ο σύλλογος του Σολτ Λέικ έμεινε στους 51 πόντους.Ντι Σι Γιουνάιτεντ: Χαμίντ, Ουάιτ, Μακντόναλτ, Μπουρς, Ντα Λους, Κινγκ, Σιμς, Νάτζαρ (81’ Μπάρκλεϊτζ), Κίτσεν, Ντε Ροζάριο (65’ Ενγκουένια), Ουόλφ (74’ Μπρετσνάιντερ).Ρέαλ Σολτ Λέικ: Ριμάντο, Βίνγκερτ, Μπόρτσερς, Βάγκνερ (62’ Τζόνσον), Μακένζι, Γκραμπαβόι, Βάρνερ, Αλεξάντρε (75’ Σαμπόριο), Μπέκερμαν, Αραούχο Τζούνιορ, Αλβάρεζ (62’ Τζιλ).