Παράσταση για έναν ρόλο

Η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ συνέτριψε την επίλεκτη ομάδα της MLS με 4-0 στο πλαίσιο της προετοιμασίας της στις Η.Π.Α.Οι «κόκκινοι διάβολοι» σημείωσαν από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, όπου μάλιστα τέσσερις διαφορετικοί παίκτες σκόραραν σε κάθε περίπτωση. Στο εικοστό λεπτό ο Άντερσον διαμόρφωσε το 1-0 με κοντινό σουτ.Στην συνέχεια Παρκ Τζι Ζουνγκ, Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ και Ντάνι Βέλμπεκ έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της Γιουνάιντεντ, καθώς εκμεταλλεύτηκαν σημαντικά κενά στην αντίπαλη άμυνα.
Όπως γίνεται αντιληπτό, οι Ντέιβιντ Μπέκαμ και Τιερί Ανρί διατήρησαν παθητικό ρόλο στην αναμέτρηση.MLS All-Stars: Μοντραγκόν (46’ Χαλ, 83’ Κέλερ), Φράνκλιν (46’ Πιρς), Ριμ (76’ Μπέσλερ), Ολάβε (38’ Κάμερον), Τζόζεφ (46’ Μπέκερμαν), Ντέιβις (61’ Τζιούσμπερι), Κόνβεϊ (61’ Ας), Μπέκαμ, Μπράβο (81’ Αγκουντέλο), Κάμινγκς (46’ Λαμπρόκα), Μπράβο, Ανρί (46’ Βοντολόφσκι).Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ: Λίντεγκαρντ (46’ Άμος), Βίντιτς (73’ Ντιούφ), Έβρα, Φέρντιναντ (61’ Σμάλινγκ), Τζόουνς, Κάρικ (61’ Κλέβερλεϊ), Άντερσον (73’ Φάμπιο), Τζι Ζουνγκ (61’ Νάνι), Γιανγκ (61’ Βέλμπεκ), Μπερμπάτοφ (61’ Όουεν), Ρούνεϊ (61’ Μασέντα).