Ο Ατρόμητος προκρίθηκε στα πέναλτι

Χρειάστηκε η διαδικασία των πέναλτι για να αναδειχθεί ο νικητής του αγώνα, Περαμαϊκός – Ατρόμητος Πειραιά.Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση στην 4η φάση του κυπέλλου Πειραιά, επικρατώντας στα πέναλτι με σκορ 3-1 αφού προηγουμένως η κανονική διάρκεια είχε λήξει ισόπαλη χωρίς τέρματα και η ημίωρη παράταση με σκορ 1-1.Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 102΄με γκολ
του Μυλωνά και ο Τάνκας ισοφάρισε σε 1-1 στο 119΄. Στη διαδικασία των πέναλτι για τον Ατρόμητο σκόραραν οι Διαμαντάκης, Λοϊζίδης και Μαζαράκης, ενώ για τον Περαμαϊκό στόχο βρήκε μόνο ο Παπακαλοδούκας Δ.Αστόχησαν οι Συράκος, Κένεντι και Τάνκας.Κατά τη διάρκεια της παράτασης, αποβλήθηκε ο Ουσταμπασίδης.Καλή η διαιτησία του Τσαμούρη.ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ: Τριανταφυλλίδης, Γεροπαναγιώτης, Παπακαλοδούκας Π., Καραγιάννης, Αγγελετάκης, Τάνκας, Νίκο, Κένεντι, Συρράκος, Γεωργίου (69′ Παπακαλοδούκας Α.) Φωτεινάκης (46′ λ.τρ. Κοντογιώργος).ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Θωμόπουλος, Καλλικαντής (60′ Στεφανής), Γαβαλάς, Γεωργούλης, Διαμαντάκης, Σταθουλόπουλος (46′ Δανασής), Λοϊζίδης, Μυλωνας, Καγιώργης (80′ Μαζαράκης), Ουσταμπασίδης, Κολοφώτης Ι..