Νόμος Ανρί στον Καναδά

Ο Τιερί Ανρί σκόραρε στο 88ο λεπτό και πρόσφερε έναν πολύτιμο βαθμό στους Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς στην έδρα του Τορόντο.Με το 1-0 υπέρ του, ο σύλλογος του Καναδά αγωνίστηκε παθητικά στα τελευταία λεπτά και το… πλήρωσε. Συγκεκριμένα, ο παραπάνω διεθνής Γάλλος βρήκε δίχτυα λίγα λεπτά πριν ολοκληρωθεί ο αγώνας και οι Ρεντ Μπουλς βρέθηκαν στους σαράντα βαθμούς.Στο 50ο λεπτό, ο Ντάνι Κόβερμανς είχε ανοίξει το σκορ και τον δρόμο προς το «τρίποντο». Τελικά οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στους 31 βαθμούς
και μακριά από τις προνομιούχες θέσεις της λίγκας. Στο πρώτο ημίχρονο, η κατοχή της μπάλας μοιράστηκε και το τελικό αποτέλεσμα μπορεί να χαρακτηριστεί δίκαιο.Τορόντο: Κόσιτς, Άιρο, Μόργκαν, Χάρντεν, Φρινγκς, Στίνσον, Αβίλα, Ντάνφιλντ, Τζόνσον (85’ Ντ. Ανρί), Κόβερμανς (71’Μπόρμαν), Μαρόσεβιτς (65’ Σόουλσμα).Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς: Ροστ, Μάρκεζ (79’ Μακάρτι), Ριμ, Μίλερ, Κιλ (81’ Αγκουντέλο), Ρίτσαρντς, Ταΐνιο, Σολί, Λιντπέρ, Ανρί, Ρότζερς.