Νερά Ζαρός - Γιούχτας 1-1

19:41 8/1/2012 - Πηγή: OnSports

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ντέρμπι του Ηρακλείου, ανάμεσα στον Ζαρό και την Γιούχτα, με την κάθε ομάδα να της ανήκει από ένα ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι, έχοντας τον... αέρα της κορυφής, μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 14' με τον Σκουλούδη. Τον έλεγχο του αγώνα τον είχε για μεγάλο διάστημα η ομάδα της Γιούχτας, όμως λίγο πριν την ανάπαυλα ο Χαλκιαδάκης ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες εναλλάσονταν, με καμία ωστόσο, από τις δύο ομάδες να μην μπορούν να πάρουν το προβάδισμα.

Με αυτή την ισοπαλία, οι γηπεδούχοι

έφτασαν τους 12 βαθμούς και βρίσκονται στην 7η θέση, ενώ ο Γιούχτας στην πρώτη με 20 βαθμούς.

Ζαρός (Αντώνης Καλογεράκης): Φούλγκερ, Πρινιανάκης, Προβιδάκης, Λουλιάδης, Αναγνωστάκης, Διγενής (60’ Πλύγκος), Χαλκιαδάκης, Κλαπάκης Β, Αλεξάκης, Ανδριαδάκης (83’ Μανιαδάκης), Κλαπάκης Γ (70’ Τσαΐνης)

Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Καλομοίρης Μ, Σταυρακάκης, Κασσωτάκης, Σεληνιωτάκης, Ιερωνυμάκης, Γενιτσαρίδης, Βιτώρος (90’ Σταχτιάδης), Καλομοίρης Χρ (57’ Μαραγκουδάκης), Σκουλούδης, Γιακουμάκης, Καρβελάς (66’ Χαλκιαδάκης)