Μοιράστε το!

Μετά από ένα απίστευτο παιχνίδι για το Λιγκ Καπ Γαλλία η Μαρσέιγ επικράτησε με 5-4 της Λιλ σε ένα ματς γεμάτο ανατροπές.Στο ποδόσφαιρο όλα γίνονται! Στον τελικό του Σούπερ Καπ Γαλλίας Λιλ και Μαρσέιγ πρόσφεραν θέαμα σπάνιας ομορφιάς με την Μαρσέιγ να κάνει μία επική ανατροπή και να επικρατεί με 5-4!Το παιχνίδι διεξήχθη στο Μαρόκο με τους πρωταθλητές
με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού να είναι μπροστά στο σκορ με 2-0 με τέρματα των Μπαλμόν (9’) και Αζάρ (57΄).Στα υπόλοιπα 30 λεπτά σημειώθηκαν έξι τέρματα! Αρχικά ο Αγιού μείωσε στο 71’, με τον Σο στο αμέσως επόμενο λεπτό να κάνει το 3-1 για την Λιλ. Από εκεί και πέρα για τα τελευταία δέκα λεπτά διεξήχθη κάτι το τρελό!Οι Μορέλ (85’), Ρεμί (87’) και Αγιού (90’) ανέτρεψαν το σκορ για τη Μαρσέιγ, δίνοντάς της το προβάδισμα με 4-3! Και όμως. Η Λιλ ισοφάρισε με τον Μπασά στο 92’ και όλα έδειχναν ότι ο τίτλος θα κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι.Αμ δε! Ο Αγιού στο 95’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 5-4 σε ένα απίστευτο παιχνίδι όπου το δικαιότερο θα ήταν να μοιραστεί στην… μέση ο τίτλος, ο οποίος κατέληξε στην Μαρσέιγ.