Με… φόρα η Τότεναμ

Την τρίτη της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η Τότεναμ η οποία πέρασε με το 2-1 από το «DW» της Γουίγκαν.Μετά τα δύο πρώτα της παιχνίδια όπου δέχτηκε από τις δύο ομάδες του Μάντσεστερ, οκτώ τέρματα, η Τότεναμ έχει ξεκινήσει την αντεπίθεσή της και δείχνει ασταμάτητη.Μετά την τεσσάρα που έριξε στην Λίβερπουλ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν», πέρασε νικηφόρα με 2-1 και από την έδρα της Γουίγκαν. Ο Ράφαελ Φαν ντερ Φάαρτ μόλις στο 3’ έβαλε την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Champions League,
μπροστά στο σκορ, με τον Μπέιλ 20 λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0.Οι γηπεδούχοι απάντησαν με την έναρξη της επανάληψης, καθώς στο 50’ ο Ντιαμέ μείωσε σε 2-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.ΓΟΥΙΓΚΑΝ: Αλ Χαμπσί, Γκοχούρι, Κάλντγουελ, Φαν Άανχολτ, Φιγκερόα, ΜακΚάρθι, Γουότσον (73΄ΜακΆρθουρ), Μόουσες, Γκόμεζ (46’ Σταμ), Ντιαμέ, Ντι Σάντο (73΄Σάμον)ΤΟΤΕΝΑΜ: Φρίντελ, Μπέιλ, Καμπούλ, Κινγκ, Γουόλκερ, Ασού - Εκοτό, Πάρκερ, Φαν ντερ Φάαρτ (78’ Ντος Σάντος), Μόντριτς, Σάντρο (90’ Λίβερμορ), Αντεμπαγιόρ.