Με ανατροπή η νίκη της ΑΕΚ στο ντέρμπι

Η ΑΕΚ συνήλθε μετά από ένα κακό α΄ημίχρονο και με πρωταγωνιστή τον Μπακακούκα πήρε τη νίκη επί του ΠΑΟΚ με 27-7, στο ντέρμπι της πρεμιέρας.Έκπληξη «μύρισε» για ένα ημίχρονο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 χάντμπολ στο κλειστό του Βύρωνα, όπου η ΑΕΚ αναμετρήθηκε με τον ΠΑΟΚ στο πρώτο ντέρμπι της σεζόν.Ο «δικέφαλος του Βορρά»
πήγε στα αποδυτήρια με τρία γκολ διαφορά (10-7 και 10-6 λίγο πριν το ημίχρονο), αρκετά για να του δώσουν ελπίδες για την πρώτη του νίκη και μάλιστα σε «καυτή» έδρα, ωστόσο ο Χριστόφορος Μπακαούκας είχε διαφορετική άποψη. Ο 33χρονος παίκτης της «Ένωσης» πρωταγωνίστησε στην ανατροπή των γηπεδούχων, οι οποίοι έφτασαν τελικά στη νίκη με 27-7, δίνοντας ευκαιρία στους περίπου 1500 φίλους τους, που βρέθηκαν στο γήπεδο, να πανηγυρίσουν.Ο Μπακαούκας πέτυχε 10 τέρματα και ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα, σώζοντας την ομάδα του από το τραγικό πρώτο ημίχρονο. Στο α’  μέρος η ΑΕΚ έκανε 13 λεπτά (!) να πετύχει γκολ, ωστόσο στην επανάληψη, με σερί 9-1 «γύρισε» το ματς σε 16-12, κόβοντας τα «φτερά» του ΠΑΟΚ για νίκη στην Αθήνα.Σε λίγο περισσότερα...