Ματσάρα στο «Μολινό»

Η Γουλβς με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με 2-2 από την Σουόνσι.

Μέχρι και τα τελευταία δέκα λεπτά η Σουόνσι έδειχνε να κρατάει τη νίκη στα χέρια της που θα της έδινε μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Οι «λύκοι» όμως δεν παράτησαν το παιχνίδι και κατάφερα στα τελευταία λεπτά να κάνουν την μεγάλη ανατροπή και να πάρουν τουλάχιστον την ισοπαλία.

Οι «κύκνοι» μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και ο Γκράχαμ στο 23’ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στο 35΄με τέρμα του Άλεν έκαναν

το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαν ευκαιρία να καθαρίσουν το παιχνίδι, ωστόσο δεν εκμεταλλεύτηκαν τις φάσεις που δημιούργησαν και το πλήρωσαν. Έτσι στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Μικ ΜακΚάρθι κατάφερε να πετύχει δύο γκολ.

Αρχικά ο Ντόιλ στο 84’ έκανε το 1-2 δίνοντας ελπίδες. Στο επόμενο λεπτό μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Βαγγέλης Μόρας που έκανε το ντεμπούτο του με τη νέα του ομάδα, αλλά αμέσως μετά ο Ο’Χάρα με κοντινό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΓΟΥΛΒΣ: Χένεσι, Στίρμαν, Τζόνσον, Μπέρα, Γουόρντ, Χαμίλ (68’ Μίλιγιας), Χένρι, Ο’Χάρα, Τζάρβις (68’ Γκουεντίρα), Έμπανς Μπλέικ (83’ Βόουκς), Ντόιλ
ΣΟΥΟΝΣΙ: Βορμ, Ράνγκελ, Μονκ, Γουίλιαμς, Τέιλορ, Ντάιερ (83’ Ράουτλετζ), Γκόβερ (85’ Μόρας), Μπρίτον (74’ Ορλάντι), Άλεν, Σινκλέρ, Γκράχαμ