Μαχητικά… αστέρια στο Κολόμπους

Οι Ντάλας Σταρς έδωσαν συνέχεια στο θετικό τους ξεκίνημα καταβάλλοντας δύσκολα τους Κολόμπους Μπλου Τζάκετς με 3-2.

Το σκορ άνοιξε στην δεύτερη περίοδο με τον Steve Ott, ενώ ο Jamie Benn σημείωσε το 2-0 υπέρ των «αστεριών» στα πρώτα δευτερόλεπτα της τρίτης. Σχετικά γρήγορα μείωσε σε 2-1 για τους γηπεδούχους ο Derick Brassard, αλλά ο Michael Ryder επανέφερε άμεσα την διαφορά στα δύο τέρματα.

«Φωτιά» στο ματς έβαλε ο Kris Russell 2:55 πριν το τέλος, αλλά οι Μπλου Τζάκετς δεν κατόρθωσαν να στείλουν τον αγώνα στην παράταση και να αποσπάσουν τουλάχιστον κάποιο βαθμό. Έτσι έμειναν στον έναν και στην τελευταία θέση της λίγκας. Από την άλλη, οι Σταρς «ανέβηκαν» στους δέκα έχοντας συμπληρώσει έξι από τα 82 ματς του 2011-12.