Κερατσίνι – Ολυμπιακός Λαυρίου 0-2

21:46 8/1/2012 - Πηγή: OnSports

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 9ου ομίλου ανέβηκε ο Ολυμπιακός Λαυρίου μετά τη σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί του Κερατσινίου.

Ο φιλοξενούμενος Ολυμπιακός Λαυρίου κατάφερε να πάει προηγούμενος στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, αφού στο 39’ ο Καραπιπέρης τον έβαλε μπροστά στο σκορ με 1-0.

Στην επανάληψη δεν δημιουργήθηκαν πολλές ευκαιρίες, κι εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς θα τελείωνε

με το ρευστό 1-0, ήρθε στο 88’ ο Δελλής να γράψει το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση, που έφερε στην ομάδα του Λαυρίου την πρωτιά.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Παπαδόπουλος, Καρράς, Μακρής, Παπαδόγκωνας, Βαττής, Σιδηρόπουλος (75' Χατζήγς), Διονυσόπουλος, Μελαμπιανάκης, Μαριόλης (62' Πουλάκης), Κοράκης, Ηλιόπουλος (60' Κουρκούτης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ: Δημητρόπουλος, Βαφειάδης, Τσοπανάκης (71' Δελλής), Τσίκλος, Μπεριάνης, Μούργος, Τσιώλης, Καραπιπέρης, Αρζουμανίδης (71' Ψευτογιώργος), Βελετάκος, Γιαχάεβ Β. (50 Πάλλης).