Ήττα για Σάμροκ

Τελειώνοντας το παιχνίδι με εννέα παίκτες η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League, ηττήθηκε με 2-1 εντός έδρας από την Σλίγκο Ρόβερς.Στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του ιρλανδικού πρωταθλήματος υποχώρησε η Σάμροκ Ρόβερς μετά την ήττα της με 2-1 από την Σλίγκο Ρόβερς και τη νίκη της Ντέρι.Η ομάδα του Μάικλ Ο’Νιλ αντιμετώπισε πάρα πολλές δυσκολίες κατά την διάρκεια της αναμέτρησης, καθώς δέχτηκε
δύο κόκκινες κάρτες.Αρχικά με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ο Σάλιβαν αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο νωρίτερα. Αυτό δεν πτόησε την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League, η οποία στο αμέσως επόμενο λεπτό πήρε το προβάδισμα με τέρμα του Τουίγκ (φώτο).Ωστόσο η πίεση της Σλίγκο απέφερε καρπούς δέκα λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90, καθώς ισοφάρισε με τον Ράσελ σε 1-1. Ωστόσο, τα προβλήματα δεν τελείωσαν εκεί για τους γηπεδούχους, που έμειναν και με εννέα παίκτες, μετά την αποβολή του Φλιν το 89’.Έτσι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης δέχτηκε και δεύτερο γκολ με αποτέλεσμα να υποστεί την πρώτη της ήττα μετά από πέντε συνεχόμενες νίκες.