Ισόπαλη η Προσοτσάνη

00:50 4/8/2011 - Πηγή: OnSports
Το πρώτο της φιλικό έδωσε η Προσοτσάνη, ύστερα από δέκα ημέρες προετοιμασίας και αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Παύλο Μελά Βιστωνίδας στο Κουτσό Ξάνθης.Το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε στο α’ μέρος και μάλιστα σε διάστημα ενός 10λέπτου (33ο 0-1 και 43ο 1-1), χρονικό σημείο στο οποίο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο.Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες της Προσοτσάνης είχαν καλύτερη εικόνα και έχασαν πολλές ευκαιρίες να σκοράρουν.Η ομάδα του Απόστολου Κουτρουλού που για 2η σεζόν βρίσκεται στο τιμόνι της ξανθιώτικης ομάδας παρουσιάστηκε φέτος πολύ πιο καλ΄γ σε σχέση με το αντίστοιχο
φιλικό πέρυσι.. Η αρχική 11άδα που παρέταξε στο γήπεδο ο Γιάννης Οικονόμου είχε μέσο όρο ηλικίας τα 18 χρόνια και 2 μήνες και μετά το πρώτο δεκάλεπτο άρχισε να ρολάρει στον αγωνιστικό χώρο και σταδιακά να παίρνει μέτρα προς την αντίπαλη περιοχή, ωστόσο μετά το ημίωρο καταγράφηκαν οι πρώτες καλές ευκαιρίες.Με κύριο εκφραστή τον Κιοσέογλου από τον κεντρικό άξονα και τον Χατζησαββίδη στο δεξί «φτερό» η Προσοτσάνη έφτασε στο γκολ πρώτη από στημένη φάση, με το Δούμπλατζη  ν’ ανοίγει λογαριασμό στο σκοράρισμα.Οι γηπεδούχοι ωστόσο έφτασαν γρήγορα στην ισοφάριση λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου μετά από μια ολιγωρία της άμυνας με τον Τουμπαρίδη κι έτσι το 1-1 έμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα, παρότι ο Κούτρας σε δύο περιπτώσεις στην επανάληψη είχε τις ευκαιρίες να δώσει τη φιλική νίκη στην ομάδα του, με αποκορύφωμα το δοκάρι στο 67’.Τον αγώνα διεύθυνε ο κ. Ουζουνίδης Βασίλειος (Κοτινούδης Άγγελος και Πολυχρονίδης Σπύρος) της ΕΠΣ Ξάνθης.ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ: Ρούφος (87’ Καρατζάς), Κιουτσούκ (46’ Αλβανίδης – 80’ Κελεσιάδης), Τσαρτάκης, Πανταζίδης (60’ Μελισσόπουλος Αλ.), Μελισσόπουλος Μιχ. (67’ Μαλαδένης), Παπανίκας (30’ Κούτρας – 67’ Σουντουλίδης), Τουμπαρίδης (60’ Μεμέτ Αλή Ογλού), Χατζητολούσης, Σαρηγιαννίδης Πέτ. (75’ Μυλωθρός – 85’ Κοντολιάς), Σαρηγιαννίδης Αλ., Ντόσκας (55’ Παπαδόπουλος – 73’ Σιούλας).ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: Μαναρίδης (30’ Πιτσακτσής – 60’ Σκιαθίτης), Γεωργιάδης (46’ Παπαμιχαήλ), Παλλικάρης, Δημητριάδης, Χατζησαββίδης (46’ Κούτρας), Κωνσταντινίδης (46’ Παλτζίδης), Σκριάπας (46’ Μοσχοφίδης), Τσακμακίδης (46’ Καλαϊτζής), Κιοσέογλου (46’ Κανάτας), Νουσδίλης (46’ Ουζούνογλου), Δούμπλατζης (46’ Δροσίδης).