Γρεβενά Αεράτα-Αλεξάνδρεια 2-1

Ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα δεν περίμεναν τα Γρεβενά Αεράτα να βρίσκονται στην κορυφή του 3ου ομίλου, ωστόσο διπλασίασαν τις νίκες του, επικρατώντας 2-1 της Αλεξάνδρειας.

Η ομάδα των Γρεβενών ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παπακώστας άνοιξε το σκορ στο 55’ για τους γηπεδούχους. Στο 73’ έγινε το 2-0 με τον Ντινόπουλο, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή. Το μόνο που κατάφερε η Αλεξάνδρεια ήταν να μειώσει στο 77’ σε 2-1, όταν ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Δημητριάδη και ο Θαμνίδης ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

ΓΡΕΒΕΝΑ

ΑΕΡΑΤΑ: Βίδρας, Λάλλος Θ., Δημητριάδης, Ιττης, Νασιόπουλος, Στεργιόπουλος, Παπακώστας (85’ Δημόπουλος), Ιωαννίδης, Καραγιάννης Λάλλος Π. (70’ Μπαλοδήμος Χρ.), Μπαλοδήμος Σ. (60’ Ντινόπουλος)

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Λαμπρόπουλος, Μερακλής, Θάνος, Ιτούδης, Πατρίκας, Αβραμίδης, Ζωγράφου (88’ Σκούτας), Χαλβατζής, Τσαλόνης (43’ Σούρλας), Θαμνίδης Αντάμης (68’ Πέτκος)

ΓΡΕΒΕΝΑ: Κώστας Μάρκου