Γκολ και θέαμα για ΗΠΑ

21:10 2/7/2011 - Πηγή: OnSports
Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες η Εθνική ομάδα των Ηνωμένων Πολιτειών επικράτησε άνετα της Κολομβίας με 3-0.Οι Αμερικανίδες, οι οποίες ήταν το μεγάλο φαβορί, επέβαλλαν το ρυθμό τους από νωρίς και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 12ο λεπτό με την Ο’ Ράιλι ενώ έχασαν και άλλες ευκαιρίες να διευρύνουν το προβάδισμα τους, με το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται με 1-0.Με την συμπλήρωση πέντε λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο, οι Αμερικανίδες διπλασίασαν τα τέρματα του με την Ραπίνοε, ενώ στο 57’ η Λόιντ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας της, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.ΗΠΑ: Σόλο, Ραμπόνε, Λεπέλμπετ (56’ Κοξ), Ροντρίγκεζ (46’ Ραπίνοε), Ο’Ράιλι (62’ Χιθ), Λόιντ, Κρίγκερ, Τσένι, Λίντσεϊ, Μπούλερ, ΓουάμπαχΚολομβία: Σάντρα, Νατάλια, Ντιάνα, Νάταλι, Καταλίνα (53’ Οριανίκα), Κάρμεν, Λιάνα (55’ Γιορέλι), Γιούλιθ, Κελίς, Κατερίν, Φατιμά