Για… πλάκα η Λοκομοτίβ

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη με 4-0 εκτός έδρας για την Λοκομοτίβ Μόσχας απέναντι στην Τέρεκ Γκρόζνι.Πολύ σημαντική νίκη πήρε η Λοκομοτίβ Μόσχας απέναντι στην Τέρεκ Γκρόζνι όπου επικράτησε εκτός έδρας 4-0 και κατάφερε να μειώσει στους πέντε βαθμούς από την δεύτερη θέση της βαθμολογίας.Αυτή ήταν η τέταρτή της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα και βρίσκεται σε πάρα πολύ καλή φόρμα, καθώς έχει πέντε συνεχόμενες νίκες σε όλες τις διοργανώσεις.Στο πρώτο ημίχρονο η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League πήρε το προβάδισμα με 2-0, με ισάριθμες εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Γκλουσάκοφ (22’, 44’).Στην επανάληψη ο Καϊσέδο έκανε το 3-0 στο 47’, με τον Μαϊκόν στο 88’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ: Γκιγιέρμ, Γιανμπάεφ, Μπουρλάκ, Ίλιτς, Ντα Κόστα, Γκλουσάκοφ (54’ Ταράσοφ), Ιγκνάτιεφ (79’ Λοσκόφ), Οζντόγιεφ, Θαπατέρ, Μαϊκόν, Καϊσέδο (71’ Σιτσέφ)