Φιλική νίκη κόντρα στην ομάδα Νέων η Καλλονή

00:13 7/5/2012 - Πηγή: OnSports

Την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα, ενόψει της τελικής μάχης που θα δώσει η ΑΕΛ Καλλονή για την είσοδο στα play off, είχε την Κυριακή (06/05) ο Γιάννης Ματζουράκης, στη φιλική αναμέτρηση με την ομάδα Νέων (3-0).

Οι άντρες επιβλήθηκαν 3-0 των Νέων, οι οποίοι έδειξαν εξαιρετικά δείγματα στο πρώτο 45λεπτο όπου κράτησαν ανέπαφη την εστία τους, κόντρα όμως σε ποδοσφαιριστές που δεν έχουν μεγάλο χρόνο συμμετοχής στη φετινή Καλλονή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο, ο Ματζουράκης έριξε στον αγώνα τους βασικούς του οι οποίοι με δύο γκολ του Μανουσάκη και ένα του Ντος Σάντος, διαμόρφωσαν το τελικό 3-0 σε ένα φιλικό «ξεμούδιασμα», πρόσφορο για χρήσιμα συμπεράσματα, ενόψει της αναμέτρησης με την Αναγέννηση στην Επανομή την ερχόμενη Τετάρτη (09/05).