Φιλική νίκη για τον Απόλλωνα με Φωστήρα

Την φιλική νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε στο «τεστ» της Κυριακής (21/8) ο Απόλλωνας Σμύρνης, με αντίπαλο τον Φωστήρα.Εκεί, ο τεχνικός της «Ελαφράς Ταξιαρχίας», Στάθης Σταθόπουλος, είχε την ευκαιρία να «τσεκάρει» αρκετά πρόσωπα και σχήματα, χρησιμοποιώντας μάλιστα δύο διαφορετικές ενδεκάδες ανά ημίχρονο.Στα του αγώνα, ο Φωστήρας δυσκόλεψε τους ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα, οι οποίοι ωστόσο δεν πτοήθηκαν και χωρίς να πιάσουν την απόδοση που είχαν στο φιλικό με Λάρισα και ΟΦΗ,
κατάφεραν να πάρουν την… τελευταία στιγμή την νίκη.Πιο συγκεκριμένα, στο 90’, ο Δημήτρης Διαμάντης ,ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Σεμερτζίδη, με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-0 για την ομάδα του, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό σκορ της αναμέτρησης,ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκο, Πατσέας, Τασούλης, Παπαδιώτης, Τερζής, Τσαναβάρας, Παπαδημητρίου, Τσομπανάκο, Χίσο, Ντεντόπουλος (40’ λ.τ. Πετρίτσης), Μπεθάνη. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τσουβαλτζίδης, Τσουμάνης, Κούτρος, Λαδάς, Μαργαριτόπουλος, Μπότος, Κατσιγιάννης, ΖαγκλήςΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κόης (46’ Σταυριανός), Αντωνίου (46’ Δημογιάννης), Κρουσταλέλης (46’ Κοροβέσης), Κύργιας, Κισκαμπάνης, Κωνσταντίνου (25’ Τσούκαλος-46’ Κορώνης), Καραδέμητρος (46’ Σεμερτζίδης), Σαββίδης, Μαρίνου (46’ Κατσαρός), Τσιλιγκίρης (46’ Διαμάντης), Λαζανάς (46’ Ζαχαρόπουλος)