Επισκοπή-Ατσαλένιος 3-0

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα «σκαρφάλωσε» η Επισκοπή, η οποία επικράτησε εύκολα με 3-0 του Ατσαλένιου.

Στο 20' το επιθετικό δίδυμο της Επισκοπής συνεργάστηκε άψογα, με τον Ταμάμη να βγάζει τη σέντρα και ο Βελονάκης με κεφαλιά να νικά τον Συνάνη ανοίγοντας το σκορ.

Στο 32' ήρθε το 2-0, με τον Κοζανίδη να εκτελεί φάουλ και τον Ταμάμη να νικά με πλασέ τον Συνάνη, στέλνοντας την Επισκοπή στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων.

Το ματς «κλείδωσε» μόλις στο πρώτο λεπτό της επανάληψης, αφού ο Κοζανίδης από πλάγια θέση διαμόρφωσε το 3-0.

Από εκεί και πέρα, δεν σημειώθηκε

κάτι το αξιόλογο, με τους γηπεδούχους να δεσπόζουν πλέον στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Επισκοπή (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Κελαϊδής, Κατσαμάς, Ζαμπετάκης, Αργυράκης, Τσεσμελής, Κεφαλούκος (80' Μποτωνάκης), Αντιασβίλι, Μουρτζανός (69' Σουμπασάκης), Ταμάμης, Κοζανίδης, Βελονάκης (71' Χνάρης)

Ατσαλένιος (Μανόλης Πατεμτζής): Συνάνης, Χαλκιαδάκης, Μαρκάκης, Γιακουμάκης, Αραβιάκης, Καινουργιάκης, Πετράκης (46' Χατζηανδρέου), Συσκάκης, Γιακουμάκης (61' Γ. Γιακουμάκης), Μιχελακάκης (75' Βενιανάκης), Τριχάκης