Επανήλθαν στις νίκες οι Σέιμπερς

Οι Μπάφαλο Σέιμπερς πέρασαν από την έδρα των Νάσβιλ Πρέντατορς με 3-2, αν και δέχθηκαν πολύ... σκληρή πίεση από τα «αρπακτικά».

Οι γηπεδούχοι συνέτριψαν τους Σέιμπερς με στα... σουτ, αλλά ξεπέρασαν τον Ryan Miller μόλις δύο φορές και αυτές στην τρίτη περίοδο. Έτσι έμειναν στους 28 βαθμούς και επέτρεψαν στους «τυχερούς» Σέιμπερς να αναρριχηθούν στην έβδομη θέση της ανατολικής περιφέρειας του ΝΗL.

Στην πρώτη περίοδο, οι Luke Adam και Zack Kassian πρόσφεραν προβάδισμα με 2-0 στους φιλοξενούμενους. Ο γκολκίπερ της ομάδας του Μπάφαλο, Miller, άντεξε μέχρι το 4:54 του τρίτου εικοσαλέπτου, όταν τον κέρδισε ο Craig Smith.

Μόλις 4:15 πριν την λήξη ο Tyler Ennis διαμόρφωσε το 3-1, αλλά ο David Legwand μείωσε σε 3-2, 1:35 πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας. Ο σύλλογος του Μπάφαλο κράτησε με... νύχια και με δόντια το 3-2 και έφθασε στους 29 βαθμούς.