Εκτός Champions League η ΑΕΚ

19:30 3/9/2011 - Πηγή: OnSports
Η ΑΕΚ ηττήθηκε από την Παρτιζάν με 26-25 στον προκριματικό όμιλο του Champions League στο Κόζιτσε και πλέον διεκδικεί την παρουσία της στον γ΄ γύρο του EHF Cup.Η παρθενική παρουσία της ΑΕΚ σε προκριματική φάση της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης
δεν έμελλε να συνδυαστεί με νίκη και παρουσία της στους ομίλους του Champions League.Στο προκριματικό γκρουπ του Κόζιτσε, η «Ένωση» ηττήθηκε με 26-25 από την Παρτιζάν, αποτέλεσμα που δεν της επιτρέπει να διεκδικήσει την πρώτη θέση του ομίλου και να συνεχίσει στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.Δύο λεπτά πριν τη λήξη του οι Σέρβοι προηγήθηκαν με 26-24, η ΑΕΚ μείωσε 26-25 περίπου ένα λεπτό πριν το τέλος του ματς και στα τελευταία δευτερόλεπτα η μακρινή πάσα του Κουλούρη προς τον Μπακαούκα κατέληξε σε χέρια αντιπάλου, μαζί με την πρόκριση στον τελικό.Επόμενος στόχος για τους παίκτες του Δημήτρη Αρβανίτη είναι η νίκη στον κυριακάτικο (4/9) αγώνα απέναντι στον ηττημένο της αναμέτρησης Τατράν (Σλοβακία) - Πόρτο (Πορτογαλία), ώστε να τερματίσει στην τρίτη θέση, που οδηγεί στον γ΄ γύρο του EHF CupΑΕΚ είχε τη συμπαράσταση αρκετών φίλων της στο ματς, οι οποίοι ταξίδεψαν από την Ελλάδα, αλλά και άλλες περιοχές της Ευρώπης, για να στηρίξουν την προσπάθεια της ομάδας στη Σλοβακία.