Έκπληξη στην Γιούτα

Η Σίβας ΗΠΑ επικράτησε με 1-0 της Ρέαλ Σολτ Λέικ, με το ίδιο σκορ κέρδισαν οι Σικάγο Φάιρ τους Φιλαδέλφεια Ούνιον, ενώ οι Βανκούβερ Ουάιτκαπς έμειναν στο 0-0 με την Ντι Σι Γιουνάιτεντ.

Στο 72ο λεπτό, ο Κέισι Τάουνσεντ πέτυχε το πρώτο του φετινό γκολ και διαμόρφωσε το εκτός έδρας 1-0 της Σίβας ΗΠΑ επί της Ρέαλ. Αν και οι εκπρόσωποι του Σολτ Λέικ κυριάρχησαν, δεν απέφυγαν την πρώτη τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα,

ενώ η Σίβας πήρε τους πρώτους της βαθμούς. Αμφότερες οι ομάδες συμπλήρωσαν τρία ματς.

Τους πρώτους τους βαθμούς πήραν επίσης οι Σικάγο Φάιρ. Ο Ντομινίκ Οντούρο βρήκε δίχτυα στο 28ο λεπτό με κεφαλιά, αφού εκμεταλλεύτηκε καταπληκτική ενέργεια του Μάρκο Πάπα. Πλέον, οι «φωτιές» έχουν τρεις βαθμούς σε δύο αγώνες, ενώ η «ένωση» συμπλήρωσε τρεις ήττες.

Τέλος, οι Ουάιτκαπς και η Ντι Σι έμειναν στο 0-0. Περισσότερες ευκαιρίες είχαν οι φιλοξενούμενοι, αλλά αρκέστηκαν στην ισοπαλία, η οποία πρόσφερε τον πρώτο φετινό βαθμό στους «πρωτευουσιάνους». Από την πλευρά τους, οι Ουάιτκαπς άθροισαν επτά βαθμούς σε τρία παιχνίδια.