Έκανε την έκπληξη η Χόφενχαϊμ

Την ανατροπή απέναντι στην Γκλάντμπαχ έκανε η Χόφενχαϊμ η οποία επικράτησε 2-1 στο «Μπορούσια Παρκ».

Τη… φόρα της Γκλάντμπαχ προς την έξοδο στο Champions League έκοψε η Χόφενχαϊμ, η οποία πέρασε νικηφόρα 2-1 από το «Μπορούσια Παρκ». Τα «πουλάρια» μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 38’ με τέρμα του Ρόις προηγήθηκαν 1-0.

Στα τελευταία λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου όμως, οι «χωριάτες» με δύο γρήγορα τέρματα, κατάφεραν να κάνουν την

ανατροπή και να πάρουν τη νίκη. Ο Φιρμίνο στο 77’ έφερε την αναμέτρηση στα ίσια για τους φιλοξενούμενους, με τον Βούκσεβιτς στο 79’ να δίνει τη νίκη στην ομάδα του.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Τερ Στέγκεν, Γιάντσκε, Μπρούερς, Ντάντε, Ντάεμς, Μαρξ (83’ Λέκι), Νόισταντερ, Χέρμαν (78’ Βεντ), Αράνγκο, Ντε Καμάργκο (74’ Χάνκε), Ρόις
ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ: Στάρκε, Μπεκ, Βορσά (82’ Βέστεργκααρντ), Κόμπερ, Τζόνσον, Γουίλιαμς (58’ Φιρμίνο), Βάις, Βούκσεβιτς, Ρούντι, Σαλίχοβιτς, Μπάμπελ (69’ Σίπλοκ)