Εύκολα το 1-0 η Μπάμπεργκ!

19:13 3/6/2012 - Πηγή: OnSports

Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία, η Μπάμπεργκ κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Ουλμ με 98-72 και να κάνει το 1-0 στους τελικούς του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι νικητές επέβαλαν τον ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό του αγώνα και δεν άφησαν τους φιλοξενούμενους να αντιδράσουν και να κάνουν το παιχνίδι τους. Μάλιστα στο τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα η Μπάμπεργκ ανέβασε τη διαφορά στους 24 πόντους (73-49), ενώ η μεγαλύτερη διαφορά ήταν αυτή των 26 πόντων, όπως αναγράφεται στον στο τελικό αποτέλεσμα. Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Άντονι Τάκερ ο οποίος σταμάτησε στους 18 πόντους, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Μπραιάν Ρόμπερτς με 17 πόντους. Από την πλευρά των ηττημένων ξεχώρισαν οι Τζον Μπράιαντ και Αϊζάια Σουάν με 13 πόντους έκαστος.