Εύκολα η Λεβερκούζεν

Στις νίκες επέστρεψε η Λεβερκούζεν ύστερα από τρεις αγωνιστικές, επικρατώντας άνετα 4-1 της Άουγκσμπουργκ.

Στις καλές εμφανίσεις και τις επιτυχίες επέστρεψε η Λεβερκούζεν, η οποία στην «Μπαί Αρένα» επιβλήθηκε με εύκολο τρόπο της Άουγκσμπουργκ με 4-1. Οι «ασπιρίνες» με ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά «καθάρισαν» ουσιαστικά την αναμέτρηση.

Ο Κίσλινγκ στο 25’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη όμως οι νεοφώτιστοι μπήκαν πιο δυνατά και έφτασαν στην ισοφάριση με τέρμα του Κου στο 50’. Από εκεί και πέρα, υπήρξε ένας μονόλογος των

«ασπιρινών».

Ο Κάστρο με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Κίσλινγκ, πετυχαίνοντας το δεύτερό του τέρμα στο 64’ να κάνει το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Σίρλε στο 70’.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Τσόρλουκα, Σάαμπ, Τοπράκ, Κάντλετς, Ράιναρτζ, Μπέντερ, Κάστρο, Σίρλε (74’ Μπελαράμπι), Ρενάτο Αουγκούστο, Κίσλινγκ
ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Γιέντς, Βερχάεγκ, Κάλσεν Μπράκερ, Λάνγκαμπ, Οστρζόλεκ (71’ Μπελινγκχάουζεν), Χοσογκάι, Ντάβιντς (61’ Μπρίνκμαν), Ντιένγκ, Ερλ, Κου, Μέλντερς (61’ Χάιν)