Δραματική ισοπαλία στην Φιλαδέλφεια

05:30 8/9/2011 - Πηγή: OnSports
Οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον απέδρασαν από την έδρα της Φιλαδέλφεια Ούνιον με 4-4, αν και υστέρησαν στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.Στην πρώτη συμμετοχή στην βασική ενδεκάδα, ο Φρέντι Αντού παραλίγο να γίνει ο μοιραίος, αφού απώλεσε μία σειρά από ευκαιρίες. Μόλις στο 54ο λεπτό βρήκε δίχτυα μειώνοντας στο 4-2, αφού το σκορ ήταν ήδη 4-1 από το πρώτο ημίχρονο.Η «επανάσταση» εκμεταλλεύτηκε σε μεγάλο βαθμό την απειρία του ταλαντούχου Ζακ Μακμάθ. Ο συγκεκριμένος τερματοφύλακας δέχθηκε γκολ
από τον Έι Τζέι Σοάρες μόλις στο ένατο λεπτό. Ακολούθησε το πέναλτι του Ράικο Λέκιτς στο 21ο λεπτό και το 3-0 από το κεφάλι του Μονσέφ Ζέρκα στο 26ο λεπτό.Ο Ρότζερ Τόρες μείωσε προσωρινά σε 3-1 στο 28ο λεπτό, αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Μπένι Φεϊλχάμπερ διαμόρφωσε το 4-1 με κεφαλιά. Αφού μείωσε ο παραπάνω πρώην παίκτης του Άρη, ο Σεμπαστιάν Λε Του σημείωσε το 4-3 στο 80ό λεπτό με πέναλτι. Ο 27χρονος Γάλλος ισοφάρισε στο 91ο λεπτό και πρόσφερε τον βαθμό στην ομάδα του.Με αυτόν, η «ένωση» προωθήθηκε στους 35 πόντους. Από την άλλη, οι Ρεβολούσιον «ανέβηκαν» στους 24.Φιλαδέλφεια Ούνιον: Μακμάθ, Βάλδες, Κάλιφ, Ουίλιαμς, Καρόλ, Μιγκλιοράνζι (46’ Μουάνγκα), Τόρες (72’ Μαπ), Γκ. Φαρφάν (46’ Μ. Φαρφάν), Λε Του, Παούνοβιτς, Αντού.Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον: Ρέις, Κοκρέιν (75’ Κορία), Τιέρνεϊ, Μπαρνς, Σοάρες, Άλστον, Τζόζεφ, Φεϊλχάμπερ, Καράγκλιο, Λέκιτς (58’ Φελάν), Ζέρκα (65’ Γκάι).