Δάφνη Λιβ., Θύελλα Ροδ., Παγκρατιακός και Κένταυρος Αχινού στην Α1 Φθιώτιδας

Ολοκληρώθηκαν τα πρωταθλήματα στους τέσσερις ομίλους της Α’ κατηγορίας Φθιώτιδας με τους Δάφνη Λιβανάτων, Θύελλα Ροδωνίας, Παγκρατιακό και Κένταυρο Αχινού να αναδεικνύονται πρωταθλητές και να παίρνουν την άνοδο για την Α1 Φθιώτιδας.

Στον πρώτο όμιλο η Δάφνη Λιβανάτων έφτασε σχετικά… εύκολα στον τίτλο, καθώς εξασφάλισε και μαθηματικά το πρωτάθλημα, μία αγωνιστική πριν το τέλος του… μαραθωνίου.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα και την τελική βαθμολογία του 1ου ομίλου της Α’ Φθιώτιδας.

Αντίθετα, πιο δύσκολο ήταν το έργο της Θύελλας Ροδώνιας στον δεύτερο όμιλο, καθώς

η πρωταθλήτρια ομάδα… χρειάστηκε να νικήσει στο ντέρμπι της τελευταίας αγωνιστικής, εκτός έδρας το Καστρί με 3-1 και πανηγύρισε τον τίτλο.

Ανάλογο… σκηνικό είχαμε και στον τρίτο όμιλο της κατηγορίας, όπου ο Παγκρατιακός έδειξε… χαρακτήρα στις τελευταίες αγωνιστικές και κατέκτησε τον τίτλο με δύο βαθμούς διαφορά, 63 έναντι 61 του Ευρυτανικού που ακολουθούσε στην βαθμολογία.

Τέλος, στον τέταρτο όμιλο, ο Κένταυρος Αχινού ευτύχησε να πανηγυρίσει τον τίτλο, δύο αγωνιστικές πριν από το τέλος, απέναντι στον Ολυμπιακό Ανθήλης που ήταν ο μεγάλος αντίπαλος για το… στέμμα.