Χόρτασε γκολ ο Μάτος

Τον διασυρμό με 5-0 γνώρισε η ομάδα του Μαρσέλο Μάτος, Μποταφόγκο, από την Κοριτίμπα για το πρωτάθλημα της Βραζιλίας.Αν και η Μποταφόγκο είχε στόχο τους τρεις βαθμούς προκειμένου να ανέβει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, φάνηκε πως η Κοριτίμπα είχε διαφορετική γνώμη, η οποία από την πλευρά της είχε στόχο την είσοδο στην δεκάδα.Η ομάδα του πρώην μέσου του Παναθηναϊκού μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Έμερσον στο 43΄. Το 2-0 έκανε με αυτογκόλ ο Αουρέλιο στο 56΄ και το ματς «κλείδωσε» στο 65΄, όταν ο Μπιλ σημείωσε το τρίτο γκολ της ομάδας του.Οι παίκτες της Μποταφόγκο βγήκαν όλοι μπροστά για να σώσουν τον αγώνα και οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0 με τον Ραφίνια στο 81΄, για να διαμορφώσει το τελικό 5-0 ο Κόστα δύο λεπτά πριν ολοκληρωθεί το 90λεπτο.