Χωρίς αλλαγές στην Ιαπωνία

Το DREAM 18 (JAPAN GP FINAL) ολοκληρώθηκε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, αλλά τουλάχιστον… ολοκληρώθηκε.Το σόου δεν είχε τηλεοπτική μετάδοση και για αυτό η μοναδική επίσημη ενημέρωση από το event στο Τόκιο ήταν το επίσημο σάιτ του promotion! Δηλαδή ουσιαστικά αυτά που έγιναν γνωστά, είναι τα αποτελέσματα. Τα παραπάνω δεν προκαλούν ιδιαίτερη εντύπωση, αφού τα οικονομικά προβλήματα της εταιρείας είναι γνωστά. Παρ’ όλα αυτά διατηρούν ακόμα αρκετά γνωστά «ονόματα» στο ρόστερ τους.Ο Kazayuki Miyata δεν μπόρεσε να ξεπεράσει τον αντίπαλο του, τον Hiroyuki
Takaya, ο οποίος παρέμεινε πρωταθλητής στην κατηγορία του. Ο διεκδικητής, μάλιστα, είναι ολυμπιονίκης αλλά με χαμηλή θέση.Ασημένιος στο Τζούντο υπήρξε ο Hiroshi Izumi, αλλά έφυγε επίσης ηττημένος στα χέρια του Gegard Mousasi. Μάλιστα, αυτό το ματς είχε διάρκεια μόλις 208 δευτερόλεπτα, αφού καταγράφηκε γρήγορο ΤΚΟ.Αποτελέσματα DREAM 18Ο Hiroyuki Takaya (ΙΑΠ) κέρδισε τον Kazayuki Miyata (ΙΑΠ) με πλειοψηφική απόφαση και παρέμεινε πρωταθλητής Featherweight.Ο Hideo Tokoro (ΙΑΠ) κέρδισε τον Masakazu Imanari (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση και κατέκτησε το ιαπωνικό τουρνουά Bantamweight.O Gegard Mousasi (ΑΡΜ) κέρδισε τον Hiroshi Izumi (ΙΑΠ) με ΤΚΟ στο 3:28 του πρώτου γύρου και παρέμεινε πρωταθλητής Light Heavyweight.O Tatsuya Kawajiri (ΙΑΠ) κέρδισε τον Drew Fickett (ΗΠΑ) με ΤΚΟ στο 4:41 του πρώτου γύρου.Ο Kenji Osawa (ΙΑΠ) κέρδισε τον Keisuke Fujiwara (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση και πήρε την τρίτη θέση στο ιαπωνικό τουρνουά Bantamweight.O Tatsuya Mizuno (ΙΑΠ) κέρδισε τον Trevor Prangley (Ν. ΑΦΡ.) με νοκ άουτ στο 4:41 του πρώτου γύρου.Ο Marius Zaromskis (ΛΙΘ) κέρδισε τον Eiji Ishikawa (ΙΑΠ) με ομόφωνη απόφαση σε non-title welterweight.Ο Eiji Mitsuoka (ΙΑΠ) κέρδισε τον Bruno Carvalho (ΒΡΑ) με ομόφωνη απόφαση.