Ασταμάτητη η Μπάγερν

Την τέταρτή της συνεχόμενη νίκη χωρίς να δεχτεί γκολ πήρε η Μπάγερν Μονάχου η οποία διέλυσε με 7-0 την Φράιμπουργκ.Στην πρώτη θέση του γερμανικού πρωταθλήματος επέστρεψε η Μπάγερν Μονάχου με τον πιο πειστικό τρόπο. Η ομάδα του Γιούπ Χάινκες διέλυσε με 7-0 την Φράιμπουργκ στην «Αλιάντς Αρένα» έχοντας σε εκπληκτική ημέρα τον Γερμανό επιθετικό, Μάριο Γκόμεζ, ο οποίος σημείωσε τέσσερα γκολ!Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη των Βαυαρών οι οποίοι πλέον έχουν συντελεστή τερμάτων 16-0 σε αυτά τα παιχνίδια.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Βαυαρούς ήταν ο Μάριο Γκόμεζ ο οποίος πέτυχε τέσσερα γκολ και έφτασε στα 8 στο πρωτάθλημα στις πέντε πρώτες αγωνιστικές.Αρχικά άνοιξε το σκορ στο 8’, με τον Ριμπερί να πετυχαίνει ακόμα δύο τέρματα (26’, 41’) κάνοντας το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ανέλαβε δράση και πάλι ο Γερμανός επιθετικός ο οποίος με ακόμα τρία τέρματα ( 52’, 55’, 71’) διαμόρφωσε το 6-0. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Πέτερσεν στις καθυστερήσεις που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Νόιερ, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μπάντστουμπερ, Λαμ (63’ Κοντέντο), Σβαϊνστάιγκερ, Γκουστάβο, Μέλερ, Κρόος, Ριμπερί (72’ Αλάμπα), Γκόμεζ (73’ Πέτερσεν)ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Νίκου (46’ Μούντζα), Μπαρθ, Κρμας, Μπάστιανς, Φλουμ, Σούστερ, Μακιάντι, Ρέισινγκερ, Γέντρισεκ (46’ Ντεμπελέ), Σισέ