Άρης-Ολυμπιακός 2-3 (Κ20)

Τη νίκη με 3-2 πανηγύρισε το μεσημέρι του Σαββάτου (5/11) η ομάδα Κ20 του Ολυμπιακού στο ντέρμπι με τον Άρη στην Θεσσαλονίκη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10’ με τον Γιώρη, ωστόσο 8 λεπτά αργότερα ο Διαμαντάκος ισοφάρισε (1-1) και στο 36’ Σούλης έδωσε το προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι πήγαν προηγούμενοι με 2-1 στο ημίχρονο.

Οι «κίτρινοι» έφεραν το ματς στα ίσια (2-2) στο 67’ με τον

Νταμάρλη, ωστόσο, στο 89’ ο Διαμαντάκος διαμόρφωσε το τελικό 3-2 και έδωσε το «τρίποντο» στον Ολυμπιακό, με το οποίο παρέμειναν στην κορυφή του πρωταθλήματος.

ΑΡΗΣ: Διούδης, Πολιανίδης (46' Αντωνιάδης), Μπάγκης, Νταμάρλης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Ρένια (80' Λένος), Γιώρης, Κάνουλας, Κουρέλας (59' Σούνας), Καραγιάννης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Βλάχος, Σιώπης, Δημακάκος (75' Σούκιας), Ρουγκάλας, Σούλης, Σταμόγιαννος, Βαλεριάνος, Γκόγκιτς (86' Λύρας), Διαμαντάκος, Βουτσιώτης (64' Γκίνο), Λυκογιάννης.