Αποκλείστηκε ο Ολυμπιακός

23:22 9/2/2012 - Πηγή: OnSports

Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα στο «χρυσό σετ» από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ και αποκλείστηκε στην φάση των «16» του Challenge Cup.

Μπορεί το ξεκίνημα να ήταν ιδανικό για τον Ολυμπιακό στο παιχνίδι με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, αφού οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν στο «χρυσό σετ» με 15-12 και αποκλείστηκαν από υη συνέχεια

του Challenge Cup.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν εύκολα το πρώτο σετ με 25-20, με τους φίλους της Μακάμπι να… παγώνουν στο «Hadar Yosef National Sports Center». Τα τρία σετ που ακολούθησαν, δεν είχαν την ανάλογη συνέχεια για την ελληνική ομάδα, αφού οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 26-24, 25-19, 25-21, αντίστοιχα.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στο «χρυσό σετ» με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με 15-12, αφού οι γηπεδούχοι είχαν την ψυχολογία με το μέρος τους.

Να σημειωθεί πως ο αγώνας ξεκίνησε με 40 λεπτά καθυστέρηση, λόγω τεχνικών προβλημάτων στην τηλεοπτική μετάδοση από κανάλι της χώρας.

Τα σετ: 20-25, 26-24, 25-19, 25-21.

«Χρυσό Σετ»: 15-12.