Απίστευτη ανατροπή για Ουάιλντ

Οι Ντιτρόιτ Ρεντ Ουίνγκς είχαν «αγκαλιάσει» δύο βαθμούς, αλλά τελικά έφυγαν με έναν, αφού ηττήθηκαν με 2-1 στην παράταση από της Μινεσότα Ουάιλντ.

Ο Nicklas Lidstrom άνοιξε το σκορ με την συμπλήρωση του έκτου λεπτού της πρώτης περιόδου και τα «κόκκινα φτερά» έλεγξαν τον ρυθμό του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσαν να εξασφαλίσουν μεγαλύτερη διαφορά. Μοιραία, μόλις ένα λεπτό πριν την λήξη, ο Mikko Koivu νίκησε τον Jimmy Howard και έστειλε το ματς

στην παράταση.

Αυτή η διαδικασία διήρκησε μόλις 93 δευτερόλεπτα, αφού ο Devin Setoguchi έγινε «χρυσός» σκόρερ με γκολ σε power play και έδωσε τον επιπλέον βαθμό στους «τρελούς». Με αυτόν προωθήθηκαν στους 13 βαθμούς, ενώ ο σύλλογος του Ντιτρόιτ στους 11, αντί για τους δώδεκα, τους οποίους είχαν προσεγγίσει.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ