Ανατροπή για Λοκομοτίβ

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League, επικράτησε της Σπάρτακ Νάλτσικ με 2-1 με γκολ στα τελευταία λεπτά.

Την τέταρτή της συνεχόμενη νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πήρε η Λοκομοτίβ Μόσχας, η οποία δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Σπάρτακ Νάλτσικ εκτός έδρας.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους

του Europa League βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τέρμα του Γκρίντεφ στο 35’. Ωστόσο στην επανάληψη κατάφερε να ανατρέψει το σκορ.

Ο Γκλουσάκοφ στο 63΄έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Ντούριτσα στο 87’ και ένα μόλις λεπτό μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο να δίνει τη νίκη στην ομάδα του, που μείωσε στους πέντε από την πρώτη θέση και την Ζενίτ.

ΣΠΑΡΤΑ ΝΑΤΣΛΙΚ: Φρέντρικσον, Κουλίκοφ, Λεντέμπεφ (81’ Αράβιν), Οβσιένκο, Κοντσεντάλοφ, Μπαγκάεφ, Γκρίντεφ, Σανίτσιν (72’ Γκοσόκοφ), Ρουκάια, Σιράντζε, Μιτρίσεφ (88’ Σίγκουρντσον), Τασουέφ
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ: Γκιγιέρμε, Ντα Κόστα, Σίσκιν, Γιανμπάεφ (86’ Λοσκόφ), Μπουρλάκ, Θαπατέρ, Ιβάνοφ (46’ Καϊσέδο), Γκλουσάκοφ, Ομπίνα (86΄Ντούριτσα), Σιτσέφ, Μαϊκόν