Αγωνιστική των εκπλήξεων στην Καβάλα!

Αρκετές εκπλήξεις επεφύλασσε η 10η αγωνιστική της League ΕΠΣ Καβάλας αφού κανείς από τους πρωτοπόρους δεν γεύτηκε τη χαρά της νίκης.

Ο Νέστος Χρυσούπολης γνώρισε εντός έδρας ήττα σοκ από τον Κεραυνό Κρηνίδων, με τον Παντελίδη να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στις καθυστερήσεις, ενώ με γκολ, επίσης στις καθυστερήσεις, του

Εφεντόπουλου, η Κεραμωτή υποχρέωσε σε εκτός έδρας ήττα (2-1) τη Θράκη Γραβούνας.

Την ίδια ώρα στο Κοκκινόχωμα, το Βυζάντιο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα του μένοντας στο 2-2 με τον Αετό Ορφανού που παρέμεινε αήττητος για πέμπτη διαδοχική αγωνιστική, όπως και ο Βρασίδας που πέταξε δύο βαθμούς στους Αντιφιλίππους και παράλληλα την ευκαιρία να πιάσει κι αυτός κορυφή.

Στη Νικήσιανη τέλος ο Α.Σ. Παγγαίου, τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, έφθασε τελικά στη νίκη με 3-2 σε μια αναμέτρηση όπου οι δυο ομάδες είχαν πολλά παράπονα από τη διαιτησία, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν μάλιστα τον αγώνα με 8 παίκτες!