Αχιλλέας Τριανδρίας-Εθνικός Ν. Αγιονερίου 2-1

23:46 8/1/2012 - Πηγή: OnSports

Την κορυφή πλησίασε ο Αχιλλέας Τριανδρίας, ύστερα από τη νίκη του με 2-1 επί του Εθνικού Ν. Αγιονερίου.

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα στο σκορ, όταν στο 25’ ο Μιχάλης Ξανθόπουλος με πλασέ έκανε το 1-0, αλλά στο 43’ σε εκτέλεση πλαγίου άουτ η μπάλα βρήκε στο χέρι του Χαρίση και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι, Ο Αποστολάς το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-1, με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι επιδίωξαν να ξαναπάρουν κεφάλι στο σκορ, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν μακριά τους αντιπάλους τους, αλλά στο 70’ από εκτέλεση

φάουλ του Παπαδόπουλου ο Μακρής με ωραία κεφαλιά έκανε το 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Μπογδάνος, Ιωσηφίδης, Χαρίσης, Πανίδης, Παπαδόπουλος, Τσακαλίδης, Μπουλγκουρίδης (61’ Φιλιππόπουλος), Λέκος, Ξανθόπουλος Μ., (88’ Βογιατζής), Δημογκίκας, Τούσιας (52΄Μακρής).

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Παπαδόπουλος, Σαμαράς, Χαριζάνης, Βλασακίδης (80’ Καρακαλίδης), Ηλιάδης Ν., Ηλιάδης Σ., Γιλτίδης (80’ Τσιρογιάννης), Αποστολάς, Στεργιανός, Λευκαρίτης, Χαιρόπουλος (75’ Ζεϊμπεκέρης).