Ζωντανό το όνειρο του Τσάμπιονς Λιγκ για τη Γουέστ Χαμ

Η Γουέστ Χαμ συνεχίζει να ονειρεύεται όσον αφορά το Champions League, μιας και μετά την νίκη της με 2-0 επί της Λιντς παρέμεινε στην 5η θέση, δύο πίσω από την 4η Τσέλσι.

Τα «Σφυριά» ήταν καλύτερα σε όλη την διάρκεια του αγώνα και δίκαια έφτασαν στην νίκη, την οποία «καθάρισαν» ουσιαστικά το πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκαν με 2-0

Η Γουέστ Χαμ έχασε την ευκαιρία για το 1-0 με πέναλτι του Λίνγκαρντ, ο ίδιος όμως πήρε το… ριμπάουντ και άνοιξε στο σκορ στο 21ο λεπτό.

Επτά λεπτά αργότερα ο Ντόουσον έκανε το 2-0 και ουσιαστικά «κλείδωσε» την νίκη με την Λιντς να προσπαθεί μεν αλλά να μην μπορεί να αντιδράσει.

Η Γουέστ Χαμ βρίσκεται στην 5η θέση με 48 βαθμούς, δύο κάτω από την 4η Τσέλσι που βρίσκεται στην θέση για το Champions League.  Η Λιντς βρίσκεται στην 11η θέση με 35 βαθμούς.